رامبد مفخمی پور یکی از اعضای حرفه ای و قوی کلیستنیکس ایران

رامبد مفخمی پور

رامبد مفخمی پور مربی رشته های کلیستنیکس ،TRX ، فیتنس ، STREET WORKOUT، امادگی جسمانی

رامبد مفخمی پور

رامبد مفخمی پور
مربی رشته های کلیستنیکس ،TRX ، فیتنس ، STREET WORKOUT، امادگی جسمانی

 6 سال مربی خانوم و اقا (بدون محدودیت سن)

دارای مدرک مربی گری (این مدارک رو با پول هم میشه گرفت مهم تجربس )

تیم

( TRY TO FLY(TTF

تیم

Irancalisthenicsfamily

متولد ابان 27 / 1375

4سال ژیمناستیک، 6 سال کیک بوکسینگ، 8 سال پارکور ،   2 سال هندبال به صورت حرفه ای ،12 سال بدن سازی(فیتنس )، 3 سال دفاع شخصی ای کی دو، 5 سال بدل کاری، 8 سال کلیستنیکس، 4 سال پاورلیفتینگ، 1 سال کراسفیت

بیشتر این ورزش هارو همزمان با هم دنبال میکردم ،مثال:(پارکور ، کلیستنیکس ، بدنسازی فیتنس )

بدلکاری یکی از بخش های قشنگ ورزشیم بوده

رشته ی تحصیلیم برقه به همراه 3 مقاله ی بین المللی در این رشته اما ورزش چیزی بوده که

سر استاد های زیادی رو درد اوردم و قسمت های مختلفی رو براش یادگاری گذاشتم که فقط تجربیاتش برای انتقال مونده .

گالری رامبد مفخمی پور

بهتره بدونی :

تو ایران هر ورزشی که جدید میاد همه میشن مربیش مثل اوایل شروع TRX وضعیت رشته ی کلیستنیکس هم همینه .

من جز کسایی هستم که همراه تعداد انگشت شماری این ورزش و زمانی که هیچ شخصی ازش اگاهی نداشت انجام میدادم از سال 1389 که از 1390 به صورت جدی شروع شد.

تو ایران ورزشکار های زیادی داریم که لیاقت بهترین هارو دارن و از طرفی کسانی رو داریم که هیچی برای انتقال ندارن اما از اونجا که مردم ما با چشم هاشون سریع قضاوت میکنن همیشه شاگرد ها بیشتر از مربی ها شاگرد میگیرن J

من 6 سال هستش که مربی هستم کاری با سال ندارم چون هنوز دارم خودم یاد میگیر با مطالعه و کسب تجربه …

نصیحت (رامبد مفخمی پور)

تو زندگی با ایجاد عادت های کوچیک میشه به اتفاق های بزرگ رسید . میشه با یک ساعت زود تر از خواب بیدار شدن یا باروزی یک صفحه کتاب خوندن نتیجه ای چشم گیر در اخر سال دریافت کرد .

ما عادت داریم که پول برای غذا های ناسالم ، تفریحات ناسالم یا حتی پوشاکی که بهش نیاز نداریم بدیم ، اما حاضر به هزینه در جهت ایجاد تغییری بزرگ تو سبک زندگیمون نیستیم

ورزش همون سبک بزرگه هستش  به خاطر اینکه وقتی واردش بشی دنیا رو به شکل متفاوتی میبینی ، سبک تفریحاتت تغییر میکنه ، دوستات تغییر میکنن و زندگیت رنگی سرشار از هیجان و شادی میگیره و فک نکنم هیچ چیز زیبا تر از این باشه .

*پس مهم نیست الان کجایی و چه کار هایی کردی و نکردی

**مهم انیکه از الان به بعد چه کاری رو می خوای شروع کنی که سال بعد همین موقع به خودت افتخار کنی و تغییر و تو زندگیت ببینی .

*** یادم نمیاد کسی از شاگردام ورزش و شروع کرده باشن و بعد چند ماه به خودشون و کارشون افتخار نکرده باشن و خوش حال نبوده باشن .

کلیستنیکس از دیدگاه رامبد مفخمی پور

تعریف

کلیستنیکس (Calisthenics)یا street workout

تمریناتی با وزن بدن هستش ، اما در مراحل بالا از وزن های اضافی برای افزایش قدرت در این رشته استفاده میشود پس دقیقا نمیشه گفت با وزن بدن چراکه هر بدنی به سطحی خواهد رسید که برای رشد احتیاج به وزنی بیشتر از وزن تمرین شده ی بدن خود داشته باشد .

سبک طراحی تمرین این رشته به صورتی هستش که بدن شما رو تو بهترین حالت قدرت ، استقامت و زیبایی قرار میده علاوه بر اینکه باعث ایجاد حجم ، فرم و شکل زیبا در عضلات میشه قدرت بدن و استقامت و سرعت شمارو هم افزایش میده .

قسمت فوق العاده قابل توجه این رشته داشتن حرکات نمایشی پایان ناپذیر هستش که شمال حال هر ورزشی نمیشه تغریبا میشه گفت شما با این ورزش نتنها تو بهترین موقعیت از شرایط بدنی قرار میگیرید بلکه کلی حرکات زیبا برای نمایش دارید حرکاتی که کار هرکسی نیست و شما به خاطر صبر و تمرین سروقت  بعد از یه زمان مشخص بهشون رسیدید .

این رشته(کلیستنیکس)دارای نمودار اموزشی هستش که هرکسی ازش چیزی نمیدونه

یعنی شما با توجه به سبک بدنی که دارید با یه سری حرکات مشخص شروع میکنید و هرم و به سمت حرکات بعدی طی میکنید .

این رشته سبک طراحی تمرینی مخصوص به خودشو داره و کار هرکسی نیست با اینکه تو ایران تعدادی سود جو خودشون رو مربی این رشته معرفی کردن ولی من به انتخاب شما دوستان ایمان دارم .

خلاصه حرف ها

این رشته ی ورزشی توسط تعداد انگشت شماری درست اموزش داده میشود و سبک طراحی تمرین خاص خود را دارد .

این رشته بدن شمارو تو وضعیتی بالایی از امادگی قرار میدهد که شما در هر ورزشی چه قدرتی چه سرعتی و چه استقامتی بتونید حرفی برای گفتن با بدن فوق العاده امادتون داشته باشید (خود من وارد هر ورزشی که میشدم تو یک ماه وارد مسابقات میشدم).

این رشته به شما می گوید که با وزن بدن خود چقدر میتونید تغییر ایجاد کنید و چه کار هایی میتونید انجام بدید همراه با بدنی زیباو خوش تراش.

نکته مهم برای شما دوستان عزیز

مهم:

این رشته نه محدودیت سنی دارد نه محدودیت بدنی چرا که سبک طراحی تمرین این ورزش شمارا از صفر و حتی منفی به درجاتی خواهد رساند که بخودتون افتخار کنید .

صفحه اینستگرام رامبد مفخمی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *