۱۳ تمرین فوق العاده موثر بدنسازی پارکور برای پا

تمرینات بدنسازی پارکور برای پا

بدنسازی پارکور برای پا از مهم ترین تمرینات بدنسازی پارکور برای یک تراسور می باشد . این تمرینات باعث می شود شما یک پای قوی داشته باشید ، ارتفاع حرکاتتون بیشتر بشه ، عضلات پاتون انفجاری بشه و از اسیب دیدگی پا مصئون بمانید .

برای دانلود و دیدن ویدیو اینجا کلیک کنید 

حرکات بدنسازی پارکور برای پا

حرکت اول : جامپ
حرکت دوم : ربیت
حرکت سوم : اسکات معمولی
حرکت چهارم : اسکات پرشی
حرکت پنجم : پیستول اسکات
حرکت ششم : جامپ اسکات
حرکت هفتم : جامپ اسکات روی سکو
حرکت هشتم :اسکات پا جم معمولی و پرشی
حرکت نهم : جامپ روی سکو در ۳ جهت
حرکتدهم : حرکت ساق پا یکبار جفت پا و یکبار تک پا
حرکت یازدهم : وال سیت
حرکت دوازدهم : حرکت لانگ یا لانژ
حرکت سیزدهم : پرش روی سکو تک پا در ۳ جهت : جلو ،چپ ، راست.

نکته مهم :
دوستان باز هم تاکید میکنم این تمرینات بدنسازی پا رو مداوم باید انجام بدید تا تاثیر خودشون رو نشون بدن . این تمرینات بصورت پلیمتریک هستش که پاهای شما رو انفجاری و قوی کنه . در مورد تمرینات پلیمتریک بصورت خلاصه در متن های پایین صحبت میکنم .

نحوه انجام تمرینات بدنسازی پارکور برای پا

شما عزیزان می تونید این تمرینات رو در ۳ ست انجام بدید . در شروع بدنسازی در هفته های اول میتونید در هر ست ۵ الی ۷ بار حرکات رو تکرار کنید و زمانی که راه افتاتید در هر ست ۱۵ تا ۲۰ بار حرکات رو تکرار کنید .

اهمیت بدنسازی در پارکور

ورزش پارکور هم مانند تمامی ورزشهای دیگر، نیازمند بدنسازی می باشد . بدنسازی باعث می شود بدن شما در زمان تمرینات اسیب نبیند یا میزان اسیب دیدگی به حد اقل خود برسد . بدنسازی در پارکور باعث افزایش کیفیت تمرین و تسریع در یادگیری حرکات میشود .
اگه به تراسور های ( پارکور کار ها ) مطرح دنیا توجه کنید، میبینید که بدنهای فوق العاده اماده و ورزیده ای دارند و به شدت به بدنسازی اهمیت میدهند.

بدنسازی پلیمتریک

بدنسازی پلیمتریک، بهترین نوع بدنسازی برای ورزش پارکور هست . بدنسازی پلیمتریک متشکل از حرکات قدرتی، که به صورت انفجاری فقط توسط وزن بدن انجام می شوند .

ویژگیهای بدنسازی پلیمتریک

ویژگی چشم گیر بدنسازی پلیمتریک، افزایش سرعت و قدرت، همزمان با افزایش حجم ماهیچه های بدن هست . ویژگی که در تمرینات بدنسازی دیگر ورزش ها دیده نمی شود .
در بدنسازی پلیمتریک، انعطاف پذیری بدن کاسته نمی شود و فقط عظلات بدن ، قدرتشون زیاد و بصورت انفجاری در می ایند که سرت عکس العمل های ورزشکار رو زیاد میکند (ویژگی که هر پارکور کاری به دنبال ان هستش )

پلیمتریک به زبان ساده

پلیومتریک (به انگلیسی: Plyometrics) نوعی از تمرین‌های ورزشی بر پایه حرکات سرعتی، قدرتی و بهبود عملکرد سامانهعصبی-عضلانی است که معمولاً به‌منظور افزایش کارایی در یک رشته ورزشی خاص انجام می‌پذیرد. مربیان ورزشی برای پرورش توان انفجاری ورزشکاران، شیوه پلایومتریک را به‌کار می‌گیرند که عامل مهمی در برتری آنان در رشته‌های مختلف به‌شمار می‌آید.

واژه پلایومتریک از دو بخش «پلایو» به معنای طولانی‌تر و گسترده‌تر و «متریک» به معنی اندازه‌گیری و ارزیابی تشکیل شده‌است .

منبع : ویکی پدیا

4 دیدگاه برای “۱۳ تمرین فوق العاده موثر بدنسازی پارکور برای پا

 1. Soransohrabi9309 گفته:

  خیلی خیلی از شما ممنونم فقط یکی از شما استادین یا هرکی پارکور یا حرکت می دونه لطفا تورو خدا یادم بده
  اینستای من Le_sohrab
  تلگرام @erorr_499
  شماره من 09360429309

 2. Yasenia گفته:

  سلام من وزنم ۸۵ و قدم کوتاهه میخوام قبل رفتن ب پارکور ورزشی برم ک هم وزنم کم شه هم قدرت بدنیم زیاد شه و خب ۱۸ سالمه ک درواقع استخونام سفت هم شدن پیشنهاد شما چیه؟

  • tamimpk سعیدی گفته:

   سلام ممنون از نظرتون عرض کنم خدمتتون بهترین راهکار تمرینات کاردیو هست که شما می توانید در باشگاه های بدنسازی یا ورزش کلیستنیکس انجام بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.